torun marka tüfek alırken dikkat

(1/2) > >>

Murat BENLİOĞLU:
deyerli dostlar torun marka av tüfeği alırken özellikle dikkat edin fabrika yapmış oldugu tüfeklerin arkasında durmayıp sorunu çözülmesinde yeteri kadar yardımcı olmuyor. başımdan geçen olay söyle
sakaryadan bir bayiden torun marka bir silah siparişi verdim 45 gün önce

71cm namlu ara sogutmalı
çelik kasa beyaz krom
enjektörsüz
tek tetik sellektörlü

istege baglı olarak bu özelliklerde bir tüfek siparişi verdim 15 gün sonra tüfek geldi bayide inceledik bayinin sahibi kulüp baskanımız ve beraber avlandıgımız bir abimiz incelerken müşterilerin kalabalık olması ve bayinin alanının dar olması nedeniyle dikkat ederek incelemedim
ve emniyette ruhsatıma işlettim evimde silahı incelerken şu sorunları oldugunu farkettim

1-namluda gözle gözükür ve dikkat çekici boya hataları
2-sellektör alt namluya alındıgında emniyet açılmaması
3-namluyu kırmak için mandal silah imalatcılarının kelebek dediyi kilit sisteminin kısa olması mandalın yerine oturup takılı kalmadan namlunun
   kırılması mandalı bırakınca namlu kapalıyken oldugu konuma gelmesi
4-kasada krom gravür ve çizik hataları
5-kundakta vernik hataları  çizik ve çökük izleri
6-mobil şokların 5 tanesininde içine bükük olması

ilk önce tüfegi aldıgım bayiye giderek sorunları gösterdim. fabrikayı aradık silahın geri gönderilip kutu içine sorunların yazılmasını ve gereklerin yapılacagı konusunda yardımcı olacaklarını söylediler silahı kargoya verip gönderdik silahı gönderdikten 3 gün sonra kendim telefonla aradım gerekenin yapılacagını ve sıfır bir tüfek yaparak aynı seri numarasını vurarak göndereceklerini söylediler. 2 gün önce silahı göndermek için adres istediler fabrikadan adresi vermeden önce istediklerimin yapılıp yapılmadıgımı sordugumda yeni sıfırdan silah gönderdiklerini belirttiler silah dün elime geçtiginde gözlerime inamadım

1-namlu aynı boya hataları ile gönderilmiş ( namluyu işaretlemiştim )
2-tamamen istegim dışı silahın kasasını siyaha boyamışlar namlu takılan iç kısımda olmak üzere ve aynı kasa (işaretlemiştim)
3-kundak aynı ve hatalar giderilmemiş
tek yapılan namlu kırma kilit sistemi alttaki dil aksamının  ucuna kaynak yaparak uzatmaları igne yataklarına kadar kaynak çapagı ve sıcaklıktan kararma lekeleri

fabrikayı aradıgımdaki verdikleri cevap fabrika müdürüde olmak üzere ellerinde beyaz kasa üretim olmadıgı için siyah kasa gönderilmiş ve silahın deyişmedigini göndermeden önce ana parçalarını işaretledigimi söyledigimde verdikleri cevap yapacakları başka bişey olmadıgı  işime geliyorsa silahı kullanmam gelmiyorsa bayiye teslim edip torun silah sanayi tarafından silaha vermiş oldugum miktar bayiye gönderecekleri

aynı gün içinde bende silahı bayiye teslim ettim. fabrikayla konuştuklarımı ve verdikleri cevabı bayiye anlattım silah istemedigimi parada istemedigimi torun silah sanayiye silahı hibe ettigimi söyledim 
bugün 15.30 saatleri arasında bayi tarafından arandım silahı fabrikaya gönderdiklerini kendilerinin arayıp fabrikayla konuştuklarını ve fabrikanın aynı özelliklerde bi silah yapıp göndereceğini söylediler.

konuyu açmam fabrikayı kötülemek veya lekelemek deyil sizlerde benim içine düştügüm sorunları yasamamanızı istememdir
konuyu açarak onlarada söz hakkı dogdu dilerim bir tane yetkilisi çıkıp açıklama yapar bizlerde bu konuda bilgilendirilip aydınlatılmış oluruz

Volkan KABAK:
teşekkürler bilgilendirmen için

selçuksaygı:
teşkürler bilgi için

Baki ZENGİN:
teşekkürler bilgilendirmen için

Vet.Hek.Hamit AKSAKAL:
torun silah sanayi tüfek fiyatlarını gayet uygun tutuyor ama malesef ucuz etin suyu kara oluyor!
Birazda şans işi geçen sene bende çok düşündüm 1 tane enjektörlü almayı ama pek tavsiye etmediler,bizim bayiye gelenler de de daha vitrindeyken namlu ile köprü(şerit) bağlantı yerlerinde paslanma şekilenmişti,bende sarsılmaz newavrasya almıştım!
Ama Torun alan bazı arkadaşlarda gayeet memnun olduklarını söylüyorlar,dediğim gibi ŞANS meseelesi  :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa